ul. Białołęcka 184, pn.-pt. 7:30-19:00

(22) 425 51 53

(22) 423 30 21

(22) 424 33 56

Klimatyzacja samochodowa

 

 

Urządzenie, które zbawia wielu kierowców w upały jest niestety ciężkie i trudne w naprawie. Dlatego też warto przede wszystkim postarać się o to, aby nie uległo ono uszkodzeniu. Klimatyzacja samochodowa jest potrzebna nie tylko w lecie, ale również jesienią i zimą. Porą jesienną lub zimową, po włączeniu ogrzewania i rozgrzaniu nagrzewnicy można otrzymać suche a zarazem ciepłe powietrze. Brak jakichkolwiek cząsteczek wody w tym powietrzu pomoże szybko i sprawnie odparować szyby w aucie.

 

Kiedy wykonać obsługę klimatyzacji?

 • Przeglądy okresowe należy wykonywać, co najmniej 1 raz na 2 lata.
 • Kiedy zaobserwowałeś spadek skuteczności działania
 • Gdy zauważyłeś głośniejszą pracę systemu (szum w nawiewach)
 • Gdy z nawiewów wydobywa się przykry zapach  

 

Obsługa klimatyzacji obejmuje następujące etapy:

 1. Odzyskanie czynnika chłodzącego i zużytego oleju z układu klimatyzacji. Następnie olej zostaje odseparowany od gazu, aby urządzenie mogło go spuścić do butelki z przepracowanym olejem. Następnym etapem jest sprawdzenie wzrostu ciśnienia w układzie gdzie urządzenie sprawdza czy nie pozostał gaz, aby w momencie wykrycia powrócić do fazy odsysania.
 2. Wytworzenie próżni i osuszenie układu klimatyzacji z wilgoci. Urządzenie wytwarza próżnię w układzie klimatyzacji osuszając go z wilgoci i przygotowując układ na wtłoczenie odpowiedniej ilości czynnika i oleju. W zależności jak duży jest układ klimatyzacji trwa to od 20 do 40 minut.
 3. Wtłoczenie odpowiedniej ilości specjalnego oleju smarującego kompresor klimatyzacji.
 4. Razem z olejem dotłoczenie barwnika fluorescencyjnego UV, który pozwoli na wyszukanie ewentualnych nieszczelności w układzie. W przypadku nieszczelności za pomocą lampy ultrafioletowej możemy wskazać miejsce utleniania się gazu.
 5. Wtłoczenie do układu odpowiedniej ilości czynnika chłodzącego - według zaleceń przez producenta.
 6. Faza kontroli – przy podłączonym urządzeniu i włączonej klimatyzacji kontrola prawidłowości ciśnień w układzie i działania układu schładzania.
 7. Odkażanie układu klimatyzacji ozonem. Ozon zabija: bakterie, wirusy, zarodniki, pleśnie i wszystkie inne mikroorganizmy. Eliminuje zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego ( w tym również zapach dymu tytoniowego) niszcząc lotne cząstki, które przenoszą zapachy. Ozon nie kryje nieprzyjemnych zapachów, lecz je usuwa.
Szybki kontakt
ESO Białołęka Service Sp. j.
03-253 Warszawa
ul. Białołęcka 184

mail: kontakt@eso.waw.pl
Tel.   (22) 425 51 53
Tel2. (22) 423 30 21
Tel3. (22) 424 33 56

Poniedziałek - Piątek:
07:30 - 19:00
All Rights Reserved © - eso.waw.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
facebook